„O Boże! Kiedy ta cholerna piosenka się skończy ?”

Czy nie zdarza się Tobie myśleć w ten sposób? Tak często myślimy kiedy piosenka trwa nadzwyczajnie długo, a nam brakuję pomysłu na ruchy taneczne lub jesteśmy znudzeni tańczeniem wciąż tych samych kroków.

Wiele salsowych rytmów zmusza Cię do tańczenia w pocie czoła siedmiu, ośmiu lub czasem dziewięciu minut, podczas gdy doświadczony salseros czuje się komfortowo. Z biegiem czasu nauczysz się unikania utworów, które trwają bardzo długo. Wystarczy, że posłuchasz pierwszych uderzeń utworu i wtedy będziesz pewien, czy w tym momencie zrobić sobie przerwę.

mem

Teraz już wiesz, o czym będę mówić! Innymi słowy o rodzajach tańca, w których czujesz się, że nigdy się nie skończą, gdzie tortury trwają w nieskończoność. Gdzie na swojej twarzy próbujesz ukryć nieszczęście, znudzenie.

ADNOTACJA 1: Oczywiście to nie jest pełna lista, niektórzy z Was zawsze znajdą nowy sposób, by uczynić taniec udręką.

ADNOTACJA 2: _ Ta lista dotyczy obu płci. Może się Tobie wydawać, że mówię o konkretnej płci, lecz ta lista odnosi się zarówno do kobiet jak i mężczyzn._

Niemiły tancerz, charakteryzujący się mocnym ściskiem, który się nigdy nie luzuje. Spotkania z Pazurem często kończą się zwichniętymi palcami, nadgarstkami a nawet ramionami wynikającymi z szybkich obrotów, które mógłby wykonać bardziej płynnie.

Stopień nieprzyjemności: 7

Od czasu do czasu daje o sobie znać nieprzyjemny zapach, który uwalnia się z różnych części ciała. Ta osoba z daleka może wydawać się atrakcyjna oraz jej nieprzyjemny zapach może nam nie przeszkadzać, lecz kiedy spotkasz tą osobę twarzą w twarz to sprawa wygląda zupełnie inaczej. Czasami można zidentyfikować taką osobę po plamach pod pachami lub latającymi muchami nad głową. Dobry węch również pozwoli Ci uniknąć niezręcznej sytuacji.

Stopień nieprzyjemności: 9

Przepięknie prowadzenie, przepięknie wykonany obrót, następnie przejście do drugiego obrotu… i BĘC. Pędzące z dużą prędkością włosy mogą być prawdziwym zagrożeniem bezpieczeństwa dla partnera jak i osób postronnych. Zadane obrażenia zależą od długości włosów, sposobu ich upięcia oraz prędkości.

Stopień nieprzyjemności: od 1 (trochę denerwujące) do 10 (czy ktoś pomoże mi znaleźć moje oko ?)

Główne zmartwienie tancerek jest tendencja do dotykania przez partnera miejsc, które nie powinny być. Niektórzy z Panów szukają sposobu, by dotknąć tych części ciała kobiety, które są zarezerwowane wyłącznie dla chłopaka. Po dokonaniu takiego występku partner zazwyczaj mówi „sorry”, i kiedy nadarzy się znów okazja, robi to ponownie. Nie jest łatwo zidentyfikować takiego osobnika, gdyż to może być każdy mężczyzna, ale miej oko na nażelowanych typów.

Stopień nieprzyjemności: 7-10

Utrapienie każdego, kto próbuje poprowadzić partnerkę. Niektóre z nich są strasznie apodyktyczne i nie dają wykonać parterowi tego co chce zrobić. Bardzo ciężko się współpracuje z takimi osobami, gdyż upierają się przy swoim i nie chcą, by inny facet nimi prowadził. Tak naprawdę nie ma znaczenia, co robisz i tak robisz to źle. Tańczy sobie wedle swojego uznanie i masz się po prostu dostosować. No i jeśli coś pójdzie nie tak…. to jest to Twoja wina. Można ją zidentyfikować przez ciągły grymas na twarzy oraz wiecznego niezadowolenia.

Stopień nieprzyjemności: 8-9

To jest jeden z moich ulubionych tańców, które tańczyłem. I do tego jeszcze ta muzyka, którą kocham. Nie ważne, jak ja wyglądam lub jakie prezentuje umiejętności, muszę zatańczyć do tego utworu choćby się waliło i paliło. Ten typ tancerza jest bardzo trudny do zidentyfikowania, gdyż ze spokojnej osoby nagle staję się innym człowiekiem.

Stopień nieprzyjemności: 5

Szczególnie popularne wśród początkujących tancerzy tzw. „Poker Face” inaczej mówiąc brak pokazywania emocji na twarzy. Nie ważne jak będą się cieszyć tańcem, ich twarz pozostanie bez zmian. Brak uśmiechu, brak kontaktu wzrokowego, brak jakichkolwiek oznak emocji. Taniec z Poker Face’em może sprawić, że poczujesz się najgorszym tancerzem na świecie, nie ważne jak dobrze tańczysz. Oczywiście są osoby nieśmiałe, ale należy pamiętać że kontakt z drugą osobą jest bardzo ważny. Ten typ bardzo mało się śmieje oraz wygląda niepewnie.

Stopień nieprzyjemności: 6-7

Jego celem jest eliminacja wszystkich par za pomocą swojej partnerki. Partner będzie pchał, ciągał, rzucał swoją partnerką w każdą parę na parkiecie. Po cały treningu z „Człowiekiem demolką” partnerka czuję się niczym szmaciana lalka, którą bawił się rozwścieczony pitbull. Ten typ człowieka posiada całkowity brak świadomości przestrzeni oraz popycha starsze osoby, kiedy próbuje się dostać do autobusu.

Stopień nieprzyjemności: 15 (denerwuje nie tylko Ciebie ale i inne pary)

„Zaginiony chłopczyk” tańczy ciągłym “trybie wyszukiwania”, który wiecznie szuka rytmu. W początkowej fazie nauki tańca każdy z nas ma z tym problem, lecz są i tacy, którzy nigdy chyba nie rozwiążą tego problemu, bez względu na to ile by nie tańczyli. Znają wiele figur oraz ruchów, ale łączą je niczym pijana małpa wkładająca naczynia do zmywarki.

Stopień nieprzyjemności: 5-8

Jest oczywiście więcej sposób na sprawienie, by taniec był horrorem dla Ciebie, ale wydaje mi się, że większość z nich omówiłem tutaj. Głównym problemem jest to, że nie wiesz z kim masz do czynienia, dopóki z nim nie zatańczysz. Za każdym razem, kiedy tańczysz z osobą, z którą wcześniej nie tańczyłeś ryzykujesz spotkanie z wyżej wymienionymi typami tancerza. Dobrą wiadomością jest to, że w ciągu kilku minut tańca dowiesz się kim oni tak naprawdę są, tak więc tortury nie będą trwały zbyt długo.

Którym z wyżej wymienionych typów się spotkałeś osobiście? Daj znać w komentarzu.

Komentarze

2015-09-27