Siedem powodów, dla których warto być tancerzem

Bycie tancerzem nie jest takie łatwe, jakby się mogło wydać. Potrzeba wiele lat ciężkiej pracy, by stać się dobrym w tym co robisz. Jednak jestem pewien, że nie muszę Ci mówić jakim jesteś szczęściarzem, ponieważ istnieje wiele korzyści z bycia tancerzem, które pokrótce wymienię.

mem

1. Taniec pomaga uzyskać lepszą pewność siebie oraz kondycję fizyczną

Taniec jest dobry dla twojego serca, płuc oraz układu kostnego. Jest to wspaniała aktywność, która zwiększa Twoją wytrzymałość oraz elastyczność. W dodatku taniec wymusza na nas utrzymanie prawidłowej postawy ciała, zwiększa świadomość i kontrole ciała. Dzięki temu otrzymujesz fizyczną pewność siebie, dzięki której inni mogą dostrzec w Tobie tancerza.

2. Taniec usprawnia rozum

Wiele opublikowanych badań stwierdza że taniec jest jedyną aktywnością, która zmniejsza ryzyko demencji. Taniec wymaga korzystania z wielu obszarów mózgu w tym samym czasie. Bez względu na wiek, to zwiększona moc mózgu poprawia bystrość i zwinność, a nawet może zwiększyć zdolność koncentracji.

3. Taniec jest najlepszą inwestycją w siebie

Taniec utrzymuje twój kontakt z ciałem, co jest ważne w dzisiejszej kulturze. Taniec również pomaga rozwijać twoje ciało i umysł. Taniec jest najlepszą inwestycją w siebie, gdyż zmniejsza stres, poprawia twoje samopoczucie oraz daje ci możliwość auto-ekspresji.

4. Taniec uczy umiejętności survivalowych

Taniec ulepsza odporność psychiczną oraz buduję determinację, ponieważ momentami jest ciężko. Nauczysz się, że należy próbować dopóki nie wykonamy danej figury poprawnie. Pamiętaj, by się nie poddawać się, nawet gdy coś nie idzie zgodnie z planem. Taniec daje również mnóstwo okazji, by wykazać się pomysłowością oraz kreatywnym myśleniem, zwłaszcza jeśli zamierzać tańczyć zawodowo.

5. Nigdy się nie zatrzymuj. Idź wciąż naprzód.

Taniec uczy, by iść ciągle na przód oraz pozwala dowiedzieć się, że każdy z nas nigdy nie przestanie się rozwijać. Każdy krok, który stawiasz na ścieżce tanecznej kariery, sprawia że jesteś coraz lepszy w tym co robisz. Co każdy trening wyznaczaj sobie nowe cele i je realizuj, by stać się perfekcyjnym w tym co robisz.

6. Wszystko, co tak naprawdę jest ci potrzebne nauczysz się na zajęciach tanecznych

Zaangażowanie, umiejętności komunikacyjne, pasja, wytrwałość, zdolność do podejmowania odpowiedzi na konstruktywne (lub nie konstruktywnej) krytyki to tylko niektóre życiowe umiejętności, które są rozwijane poprzez taniec. Nic tak bardziej nie uczy życia jak właśnie taniec.

7. Będąc tancerzem poszerzasz swoje horyzonty

Tancerze budują między sobą wspomnienia oraz przyjaźnie, które zostają na wiele lat. Być może dlatego że, tancerze spędzają ze sobą większość swojego wolnego czasu lub dlatego, że każdy z was stara się przekazać cząstkę siebie innemu tancerzowi. Gdziekolwiek się pojawisz i w twoim otoczeniu również zauważysz innego tancerza poczujecie, że macie wiele wspólnego ze sobą. To wspólne doświadczenie jest częścią bogatej historii tradycji i innowacji, która jednoczy tancerzy z całego świata. A ponieważ taniec jest głęboko zakorzeniony w naszej społeczności oraz kulturze, taniec buduje tolerancje i zrozumienie pomiędzy innymi ludźmi. To czyni Cię lepszym obywatelem świata. Tak więc życzę Ci szczęścia oraz wielu sukcesów w dalszej karierze tanecznej. Podziel się z nami swoją listą w komentarzu.

Komentarze

2015-09-13