2015-11-30
Jak rozpocząć naukę tańca w domowym zaciszu ?

Nauka tańca w domu jest szczególnie polecana dla osób, które nie mają zbyt dużo wolnego czasu, nie mają z kim dzieci zostawić, są nieśmiałe itd. Niestety bardzo często zniechęcamy się, gdy coś nam nie wychodzi lub coś jest za trudne. W tej sytuacji możemy się poddać lub spróbować ponownie. Z racji tego, że bardzo chcemy nauczyć się tańczyć w domu kontynuujemy naukę tańca. Jednak po pewnym czasie ćwiczymy w domu coraz rzadziej i dochodzimy do momentu, w którym w ogóle nie trenujemy. Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem nauki przez internet ?

mem

Czytaj wiecej

2015-10-29
Jutro impreza, a ja nie umiem tańczyc...

Kumpel zaprosił mnie na potańcówkę w piątek. Bardzo się z tego tytułu ucieszyłem. Potem dopiero zdałem sobie sprawę z tego, że ja kompletnie nie umiem tańczyć. Do imprezy zostało zaledwie kilka dni. Nie wiem chyba mu odmówię, bo będę wyglądał jak kompletny idiota…. Jest jeden z wielu przykładów scen z życia codziennego. Nie zależy to od płci i wieku. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Większość z nas bardzo przejmuję się faktem braku umiejętności tanecznych. Nie raz z tego powodu odmawiamy przyjścia na imprezę. Kiedy jednak pojawimy się na imprezie paraliżujący nas strach sprawi, że będziemy drętwi podczas zabawy. Zatem jak sobie z tym radzić ? Może youtube mi pomoże ?
Wiele zależy od rodzaju imprezy, na którą się wybieracie. Czym innym jest popularna „domówka”, impreza w klubie, bądź potańcówka. Na każdą z tych form potrzebujesz innych umiejętności tanecznych. Dlatego np. nauka z Youtube’a może Ci pomóc, a w niektórych przypadkach niekoniecznie. W swoim artykule chciałbym poruszyć te 3 kwestie.

Czytaj wiecej

2015-10-22
Dopada Cię zmęczenie ?

Zmęczenie z definicji jest niezdolnością do kontynuacji wysiłku fizycznego bądź psychicznego. Zmęczenie dotyka każdego z nas, gdyż jest to naturalna reakcja organizmu na nadmierne bodźce fizyczne lub psychiczne. Wtedy nasze ciało domaga się odpoczynku, lecz nie zawsze jest to możliwe, gdyż przed treningiem mamy szkołę bądź pracę. Tak więc, czy da się pogodzić codzienne obowiązki z tanecznymi treningami?

mem

Czytaj wiecej

2015-10-12
Faux Professional - Czy jesteś prawdziwym profesionalistą ?

Każdy z nas prezentuje różny poziom tańca. Pośród wielu tancerzy, cześć z nich tańczy naprawdę na wysokim poziomie. Te osoby najczęściej prowadzą własne szkoły tańca. Wyróżniają się one super techniką, muzykalnością oraz dużym doświadczeniem. Coraz częściej jednak mamy do czynienia z osobami(Faux Pro), które próbują się przypodobnić do wyżej wymienionych osób, pomimo braku umiejętności tanecznych. Najczęściej Faux Pro posiadają nikłą wiedzę i umiejętności, lecz w ich mniemaniu są super tancerzami. Najczęściej FP nie są zagrożeniem dla grupy, w której się znajduje. Zdarzają się jednak przypadki, gdzie takie osoby szkodzą innym oraz całej tanecznej społeczności. Oczywiście niektórzy są nieświadomymi bycia FP. Oczywiście to nic strasznego, jeśli jesteś tego świadomy i chcesz się tego wyzbyć. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc w identyfikacji takiej osoby:

mem

Czytaj wiecej

2015-10-05
Tańczyć czy nie tańczyć? Oto jest pytanie.

Nasza przygoda taneczna rozpoczyna się w naszych głowach. Wyobrażamy sobie siebie wspaniale tańczących na deskach lub parkietach całego świata.

Jako dzieci, które są ciekawe świata odkrywamy nowe możliwości ruchowe naszego ciała. Dorastając uczymy się nowych figur. Osiągając kolejne cele nasze marzenia stając się coraz jaśniejsze i bardziej wyspecjalizowane. Jesteśmy coraz bliżej spełnia pewnej wizji, którą od dawna wyobrażamy sobie w naszym umyśle. Bardzo często sobie powtarzamy, że „Chcę być na Broadway’u”, „Chcę być lepszy od …”, „Pragnę wystąpić w teledysku …” itd.

mem

Czytaj wiecej

2015-09-27
Nieziemsko Okropni Tancerze

„O Boże! Kiedy ta cholerna piosenka się skończy ?”

Czy nie zdarza się Tobie myśleć w ten sposób? Tak często myślimy kiedy piosenka trwa nadzwyczajnie długo, a nam brakuję pomysłu na ruchy taneczne lub jesteśmy znudzeni tańczeniem wciąż tych samych kroków.

Wiele salsowych rytmów zmusza Cię do tańczenia w pocie czoła siedmiu, ośmiu lub czasem dziewięciu minut, podczas gdy doświadczony salseros czuje się komfortowo. Z biegiem czasu nauczysz się unikania utworów, które trwają bardzo długo. Wystarczy, że posłuchasz pierwszych uderzeń utworu i wtedy będziesz pewien, czy w tym momencie zrobić sobie przerwę.

mem

Teraz już wiesz, o czym będę mówić! Innymi słowy o rodzajach tańca, w których czujesz się, że nigdy się nie skończą, gdzie tortury trwają w nieskończoność. Gdzie na swojej twarzy próbujesz ukryć nieszczęście, znudzenie.

Czytaj wiecej

2015-09-13
Siedem powodów, dla których warto być tancerzem

Siedem powodów, dla których warto być tancerzem

Bycie tancerzem nie jest takie łatwe, jakby się mogło wydać. Potrzeba wiele lat ciężkiej pracy, by stać się dobrym w tym co robisz. Jednak jestem pewien, że nie muszę Ci mówić jakim jesteś szczęściarzem, ponieważ istnieje wiele korzyści z bycia tancerzem, które pokrótce wymienię.

mem

Czytaj wiecej

2015-08-27
9 sposobów by zwiększyć wytrzymałość w tańcu

Wytrzymałość to klucz do sukcesu w tańcu

Zmęczenie może wpływać na twoje wyniki taneczne. Zmęczenie daje swe znaki nawet osobom wysportowanym. Wielu tancerzy ignoruje również zmęczenie umysłowe oraz emocjonalne. Ponadto wielu tancerzy, którzy podróżują na turnieje lub zawody muszą radzić sobie ze zmęczenie spowodowane podróżą. Wytrzymałość jest istotna podczas zawodów tanecznych. Rozważcie sobie te 9 sposobów, które zwiększą waszą wytrzymałość podczas treningu oraz turnieji tanecznych. Sposób w jaki się przygotowujesz przed zawodami jest dosyć istotny.

mem

Czytaj wiecej